Pobyt na Statku s přáteli a rodinou

Užijte si příjemný pobyt na našem Statku s přáteli nebo rodinou a zažijte pohodovou dovolenou.  Jednotlivé budovy Statku jsou postaveny kolem zatravněného dvora, který je uzavřený zvídavým pohledům z okolí. Statek pronajímáme vždy jako celek, a proto budete mít zajištěné soukromí a bezpečný prostor pro vaše děti.

ZAJISTÍME PRO VÁS PROGRAM

Zájemcům (minimálně 3 klienti) zajistíme kosmetické ošetření a masáže kvalitní francouzskou kosmetikou GERnetic), dále výlet na kánoích po Berounce nebo kurz Nordic Walkingu. 

PŘÍJEMNĚ STRÁVENÝ ČAS NA NEDALEKÉ FARMĚ

Na nedaleké farmě si můžete objednat jízdu na koních – pro začátečníky a děti do 3 let ve výběhu, pro pokročilé ve volné přírodě vždy s doprovodem. Helmy jsou k dispozici. Skupinám farma nabízí různé exkurze s výkladem a pozorováním hospodářských zvířat. Cena se odvíjí od počtu návštěvníků. Dále se můžete věnovat rybaření na soukromém rybníku nebo navštívit hospůdku, která je určena hostům agrofarmy. 

Kvalitně vybavený a útulný statek

Maximální kapacita Statku je v době konání oslav 50 hostů. Celkem ubytujeme 30 osob, s přistýlkami až 37 osob.

Pokoje

9 pokojů s manželskou dvojpostelí a 3 čtyřlůžkové pokoje se spací galerií. Některé pokoje mají možnost přistýlky. Postele mají kvalitní matrace, ložní prádlo z kanafasu, v pokojích najdete pohodlná křesílka i dostatek odkládacích ploch. Oslavencům nebo novomanželům nabízíme nocleh v „parádním pokoji“.
Každý pokoj má samostatnou koupelnu vybavenou masážním sprchovým koutem, umyvadlem a WC. K dispozici jsou osušky a ručníky.
Pokoje mají dřevěné podlahy ošetřené přírodním voskem a olejem. Vytápění je zajištěno ústředním topením.

Jídelna

Na otevřenou kuchyní navazuje jídelna (společenská místnost) s krbovými kamny s 30 místy k sezení (uspořádání tabule, do U, samostatně) a hracím koutem pro děti.

Sál

Víceúčelový prostorný sál (80m2) s dřevěnou podlahou je stylovým místem pro slavnostní obědy, večeře, rauty, tanec i například hraní her. V sále je 45 míst k sezení, krbová kamna, zabudované ozvučení, dataprojektor, plátno. Sál můžeme vyzdobit podle vašich představ. Statek je uprostřed klidné vesnice, proto máme hluková omezení, hudba může hrát pouze v sále a po 22 hodině musí být výrazně ztlumená.

Zahrada

Prostorný zatravněný dvůr a další venkovní prostory Statku jsou skryté pohledům z okolí a nabízejí dostatek místa pro různé aktivity. Využívat můžete také letní kryté posezení, dětské hřiště, prolézačky, stolní tenis, šipky, petang a trampolinu. K dispozici je také uzamykatelný sklad pro úschovu kol, kočárků i motorek.

Parkování

Parkování zdarma je možné na uzavřeném dvoře „u sousedů“.

WIFI

WIFI je v celém prostoru zdarma.

Chcete si objednat pro sebe a své přátele pobyt na Statku Břežany?

INSPIRACE NA VÝLETY

Nádherná příroda Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko a Přírodního parku Jesenicko nabízí řadu možností výletů pěšky či na kole, rybaření, koupání v rybnících,  sbírání hub v rozsáhlých lesích nebo tenisových zápasů na nedalekých tenisových hřištích s antukou. Nedaleko se nachází několik menších pivovarů, hrady Křivoklát, Krakovec, Krašov, významné barokní klenoty postavené podle návrhu Jana Blažeje Santiniho – Klášter Plasy, Mariánský Týnec a Kladrubský Klášter. 

Na samotné břežanské návsi je volně k použití asfaltové hřiště. V obci se nachází typická vesnická hospoda a na nedaleké farmě je rodinná hospůdka. Potraviny si můžete koupit v okolních vesnicích a městech, Kožlany 3, 5 km a Čistá 2,5 km.

Napsali nám

Musíme poděkovat za skvělý čtyřdenní pobyt na konci října. Devět rodin s dětmi se na Vašem statku ihned zabydlelo! Krásné a čisté prostředí nám zajistilo nádherný prodloužený víkend. Děti se zabavily, ženy jakbysmet a tatínci samozřejmě také. Pivní servis pana Kavana fungoval na jedničku a kýta byla také nezapomenutelná. Když k tomu připočteme cyklistické možnosti okolní přírody, není co dodat.  Děkujeme za laskavý přístup. Podobné víkendy naše parta pořádá pravidelně po všech koutech republiky, ještě nikde nás ale majitelé nevítali chlebem a škvarkovou pomazánkou.

Alan Hejma

Rádi bychom vám touto cestou znovu poděkovali za neuvěřitelně zvládnutý celý víkend, za nadstandardní přístup a služby.  Díky Vám se manželova šedesátka (kterou původně chtěl slavit v kruhu rodiny) stala nezapomenutelnou nyní už vzpomínkou. Já měla šťastnou ruku ve výběru kouzelného mista a Vy dva spolu s dalšími spolupracovníky  jste ti kouzelníci, kteri nemožné plní ihned a zázraky do tří dnů. Celá naše široká rodina včetně krojovaných přátel si nemohla vynachválit domaci atmosféru, pohodu a o citlivě zrekonstruovaném statku ani nemluvě. Nesmím zapomenout také na vynikající koláčky a kuchyni jako takovou. Všem patří náš dík a úcta, že se i v současné době  najdou lidé, kteří dělají věci řádně a fortelně! Ať se Vám všem i nadále daří, my a naši známí se k Vám budeme nadále rádi vracet.

Manželé Fibichovi a krojovaný spolek

Pobyt na Vašem statku jsme si, navzdory vrtkavému počasí, všichni víc než dobře užili. Prostředí statku Břežany jedinečné – předčilo veškeré moje očekávání. Všechny prostory zrekonstruované a zařízené jednoduše, vkusně, moderně, respektující ducha venkovského stavení. Už jsme párkrát pobývali na různých místech a rozhodně Břežany, co se týče osobního pohodlí, soukromí a vstřícnosti k dětem, a i poměru kvalita/cena, naprosto jednoznačně vedou …“

– Frolíková

„O víkendu 22 .4 – 24. 4. jsem měla to štěstí pobýt na Vašem statku. Obdivovala jsem nádherné, citlivě zrekonstruované prostředí, soukromí, klid, ticho a dokonalé služby. Každý, kdo k vám přijede, by si ale neměl nechat ujít kulinářský zážitek od vašeho pana kuchaře. Všechno, co pro naši skupinu připravil, byla opravdová mana nebeská hodná „mišelina“;-) Děkuji a přeji mnoho dalších spokojených hostů, kterým pobyt na statku doporučuji!

– Ilona Rosí