Joga, cvičení, sportovní pobyty

Statek Břežany je ideálním místem pro relaxační a sportovní pobyty zaměřené na jógu, meditaci nebo tanec. Citlivě zrekonstruovaný statek si zachoval atmosféru původní venkovské stavby, a současně nabízí komfortní vybavení a veškeré pohodlí. 

SKVĚLÁ ENERGIE, KLID A POHODA

Pokud si zarezervujete termín pro Váš relaxační nebo sportovní pobyt na našem Statku, budete mít zaručené soukromí a klid. Můžete si zacvičit jógu na rovném zatravněném pozemku, meditovat pod vzrostlými stromy, tančit na dubové podlaze našeho sálu nebo na zahradě mezi rozkvetlými stromy, aniž by vás kdokoliv rušil.

Svůj pobyt u nás můžete obohatit o příjemný kulinářský zážitek. Náš kuchař Václav Vám rád připraví jídlo přesně podle Vašich představ včetně zdravých jídel, dietních, veganských a vegetariánských.

Kvalitně vybavený a útulný statek

Celkem ubytujeme 30 osob, s přistýlkami až 37 osob. Kapacita dubového sálu je pro tanec, jógu a další aktivity 20 – 40 osob.

Pokoje

9 pokojů s manželskou dvojpostelí a 3 čtyřlůžkové pokoje se spací galerií. Některé pokoje mají možnost přistýlky. Postele mají kvalitní matrace, ložní prádlo v kanafasu, dále jsou v pokojích pohodlná křesílka i dostatek odkládacích ploch.
Každý pokoj má samostatnou koupelnu vybavenou masážním sprchovým koutem, umyvadlem a WC. K dispozici jsou osušky a ručníky.
Pokoje mají dřevěné podlahy ošetřené přírodním voskem a olejem. Vytápění je zajištěno ústředním topením.

Sál

Víceúčelový prostorný sál (80m2) s dřevěnou podlahou je vhodným místem pro různá cvičení, jógu a tanec. V sálu jsou krbová kamna, zabudované ozvučení, dataprojektor, plátno. V sále je 45 míst k sezení, kapacita pro sportovní a meditační aktivity se liší podle druhu aktivity a požadavků klienta.

STRAVOVÁNÍ

Na otevřenou kuchyní navazuje jídelna (společenská místnost) s krbovými kamny s 30 místy k sezení (uspořádání tabule, do U, samostatně) a hracím koutem pro děti.
Náš kuchař Václav Vám připraví jídlo podle Vašich představ a zajistí kompletní catering.

Zahrada

Prostorný zatravněný dvůr se vzrostkým ořešákem a další pozemky obklopující statek jsou skryté pohledům z okolí a jsou vhodným místem ke cvičení i meditaci.
Využívat můžete také letní kryté posezení s krbem (grilem), dětské hřiště, prolézačky, stolní tenis, šipky, petang a trampolínu. K dispozici je také zamykatelný sklad pro úschovu kol, dalšího sportovního vybavení i kočárků.

Parkování

Parkování zdarma je možné na uzavřeném dvoře „u sousedů“.

WIFI

WIFI je v celém prostoru zdarma.

joga, cvičení, sportovní pobyty na statku

Galerie

Chcete u nás cvičit jógu, tančit nebo meditovat?

Speciality na přání

Nejsme restaurace, a přesto váš pobyt na statku můžete obohatit o nezapomenutelný kulinářský zážitek. Řekněte nám, co vám chutná, a náš kuchař Václav vám připraví jídlo podle vašich představ.

Napsali nám

„Statek Břežany nám poskytl vše, co jsme si během našeho jógového víkendu mohli přát. Pokoje jsou útulné a vkusně zařízené. Útulné je také celé prostředí statku, stejně tak čisté. Kuchyň dostatečně vybavena, stejně tak i sklípek se zásobami, které pro nás byly připraveny. Jsem nadšená z přístupu majitele statku, pana Kavana. Ten byl od začátku velice profesionální, při osobním setkání pak vstřícný, lidský a svobodný. Vřele všem doporučuji ubytování na statku Břežany, budete se tam cítit doslova jako doma. Stejně jako my.

Magdaléna Nguyenová

„Strávili jsme na Statku Břežany prodloužený víkend se skupinou meditujících. Byli jsme se vším velmi spokojeni. Statek je krásně opraven, zachovává si ducha původní venkovské stavby a přitom nabízí veškeré pohodlí. Nesmírně jsme ocenili, že se na Statku topí dřevem. Kvalita tepla je úplně jiná, než z topení plynem nebo elektřinou. Vesnice je dokonale klidná a tichá, ideální na odpočinek od městského ruchu. Velmi jsem také ocenila profesionální a rychlou komunikaci s majiteli, když jsem celou akci chystala a také jejich péči během našeho pobytu na Statku. Velmi rádi se vrátíme..

Tereza Cíchová (www.vedskameditace.cz)

„Jsem moc ráda, že jsme vybraly  s holkama Váš statek. Všichni účastníci našeho kurzu byli z místa nadšení, tak klidný a čistý prostor pro naši duchovní praxi jsme ještě nezažili. Byli jsme také  nadšení z prostoru k tvoření mandal, moc ráda vzpomínám na cvičení na dvoře na trávě u ořechu … i našemu čínskému učiteli se místo moc líbilo.

Zuzana Dvořáková

Doprovodný program

Svůj pobyt u nás můžete obochatit o kosmetickou péči a relaxační masáže. K dispozici jsou šipky, petang, kroket a řada dalších her pro děti i dospělé. Hosté mohou navštívit infrasaunu s relaxačním centrem.

V okolí je řada míst, která stojí za to navštívit. Můžete se věnovat turistice, jízdě na kole, na koni nebo rybářství.