Oslavy a svatby na statku

Svatba na Statku Břežany se pro Vás stane nezapomenutelným zážitkem. Statek je nejenom oblíbeným místem svatebních oslav, ale oslavit zde můžete také další důležité okamžiky Vašeho života,  jubilea, rozlučky se svobodou,  třídní a spolkové srazy.

Místo obřadu

Svatební obřad se může konat přímo na našem Statku, na travnatém dvoře nebo ve stylovém sále. Další možností je kostel svaté Markéty, obecní špejchar nebo nově opravená obřadní síň v Čisté, která je vzdálené 2,5 km od statku.

Catering

Zabezpečíme kompletní catering na míru a  přípravu slavnostních tabulí. Připravíme čerstvě rožněnou kýtu, grilovaná masa nebo sýry. Můžete si přivézt vlastní nápoje, sladké dezerty a pečivo nebo něco z oblíbených domácích receptů.

Kvalitně vybavený a útulný statek

Maximální kapacita Statku je v době konání oslav 50 hostů. Celkem ubytujeme 30 osob, s přistýlkami až 37 osob.

Pokoje

9 pokojů s manželskou dvojpostelí a 3 čtyřlůžkové pokoje se spací galerií. Některé pokoje mají možnost přistýlky. Postele mají kvalitní matrace, ložní prádlo v kanafasu, dále jsou v pokojích pohodlná křesílka i dostatek odkládacích ploch. Oslavencům nebo novomanželům nabízíme nocleh v „parádním pokoji“.
Každý pokoj má samostatnou koupelnu vybavenou masážním sprchovým koutem, umyvadlem a WC. K dispozici jsou osušky a ručníky.
Pokoje mají dřevěné podlahy ošetřené přírodním voskem a olejem. Vytápění je zajištěno ústředním topením.

Jídelna

Na otevřenou kuchyní navazuje jídelna (společenská místnost) s krbovými kamny s 30 místy k sezení (uspořádání tabule, do U, samostatně) a hracím koutem pro děti.

Sál

Víceúčelový prostorný sál (80m2) s dřevěnou podlahou je stylovým místem pro slavnostní oběd nebo večeře, slavnostní recepce i tanec. V sále je 45 míst k sezení, krbová kamna, zabudované ozvučení, dataprojektor, plátno. Sál můžeme vyzdobit podle vašich představ. Statek je uprostřed klidné vesnice, proto máme hluková omezení, hudba může hrát pouze v sále a po 22 hodině musí být výrazně ztlumená.

Zahrada

Prostorný zatravněný dvůr a další venkovní prostory Statku jsou skryté pohledům z okolí a nabízejí dostatek místa pro různé aktivity. Využívat můžete také letní kryté posezení, dětské hřiště, prolézačky, stolní tenis, šipky, petang a trampolinu.

Parkování

Parkování zdarma je možné na uzavřeném dvoře „u sousedů“.

WIFI

WIFI je v celém prostoru zdarma.

Chcete spořádat svatbu nebo jinou oslavu na Statku Břežany?

Speciality na přání

Nejsme restaurace, a přesto váš pobyt na statku můžete obohatit o nezapomenutelný kulinářský zážitek. Řekněte nám, co vám chutná, a náš kuchař Václav vám připraví jídlo podle vašich představ.

Napsali nám

Statek Břežany je naprosto kouzelným místem, které nás očarovalo již v počátku hledání vhodného místa pro uspořádání naší svatby. Byli jsme naprosto spokojeni s obsluhou, jídlem i prostředím. Všichni svatební hosté se nás neustále ptali, jak jsme na tak krásné místo narazili. Nikomu se ze statku nechtělo odjíždět. Statek velice doporučujeme a přejeme mnoho spokojených zákazníků, kteří se budou vracet. Mockrát Vám za vše děkujeme.“

– Manželé Tkadlecovi

Rádi bychom co nejsrdečněji poděkovali za veškerý servis a vše, co jste pro nás během naší svatby udělali. Přestože jsme Vaše Břežany zaměnili s jinými, jsme v tuto chvíli rádi, že jsme zvolili ty Rakovnické. Díky atmosféře, lidem kolem a i počasí, se svatební den proměnil v nezaměnitelnou událost v našem životě. Již druhý den po svatbě, jsme se domlouvali, že naše výročí oslavíme rádi opět právě na statku v Břežanech. Vaše prostředí nás okouzlilo a absolutně šťastně a bez komplikací jsme prožili úžasné dny v rodišti „nevěsty“. Jsme moc vděčni za přístup a hlavně za pracovní nasazení, které jsme od Vás získali. Děkujeme za vše hezké.

– Karel Suchý

Po nepěkné zkušenosti na jiném statku, jsme se rezervace 3 měsíce před svatbou a domluvy ohledně organizace již trochu báli. Zbytečně. Byli jsme nadmíru spokojeni s jednáním v době plánování svatby, komunikací během celého procesu i s tím, jak jste nám ve všem maximálně vyšli vstříc.  Svatbu u Vás jsme si užili nad naše očekávání od příprav, výzdoby, přes obřad na dvoře pod stromem, úžasné umění Vašeho pana kuchaře a obsluhy, až po vkusně zařízené, krásně zrenovované a čisté ubytování pro všechny naše hosty. Pan kuchař i kluci z obsluhy byli milí, přátelští a opravdu profesionálové na svém místě. To samé můžeme říct o Vás jako majitelích 🙂 Váš statek moc doporučujeme na jakoukoliv akci, protože víme, že o zákazníky bude dobře postaráno.

– Manželé Brixi

Když jsme před několika měsíci začali pro svoji posvatební víkendovou akci hledat objekt, kam se vejde 20-30 lidí, kde bude možné zároveň řádně „pařit“, ale také pohodlně ubytovat rodiny s malými dětmi, kde bude naše banda moct být zcela sama, nikým nerušena a neobsluhována, a kde to zároveň bude hezké, dospěli jsme po dlouhém hledání k závěru, že nic takového neexistuje, a propadli hluboké depresi. Pak jsme ovšem šťastnou náhodou objevili Statek Břežany a všechno zlé se v dobré obrátilo:) Vše pro nás bylo zařízeno a připraveno tak, jak jsme si přáli, a nikdo nám zároveň nenutil nic, co jsme nechtěli. Dále už nezbývá než pět ódy na výtečné grilované maso z farmy Hedecko a svijanskou jedenáctku, které nám byly na přání dodány, na výborný vkus, s nímž byl celý objekt zrekonstruován a vybaven, na dětský koutek, sál, sklípek, dvorek a trampolínu, na přívětivé obyvatelstvo, zejména pana místostarostu (?), který nás provedl po místních pamětihodnostech a na závěr vybavil domácím mlékem a máslem, na fenku „alpského brakýře“, která nás provázela rovněž, a samozřejmě na vstřícnost a ochotu pana provozovatele a pana správce. Děkujeme, všem doporučujeme a rádi přijedeme znovu.

– Žákovcovi

Rádi bychom Vám poděkovali za možnost uskutečnit naši svatbu na statku Břežany. Svatební hosté i my jsme si naši svatbu velice užili a myslím, že na tento den budeme všichni dlouho vzpomínat. Vše dopadlo podle plánu a celý den proběhl ve skvělé atmosféře. Obsluha, jídlo, péče personálu – vše bylo skvělé.  Váš statek můžeme všem vřele doporučit a doufáme, že se k Vám opět vrátíme.“

– Manželé Tomrdlovi

Uběhl měsíc od svatby, všechno se uklidnilo a my se máme dobře. Chtěli bychom Vám ještě jednou za vše poděkovat. Svatba na Vašem statku byla opravdu zážitek, na který budeme všichni rádi vzpomínat. Moc se nám na statku líbilo, strávili jsme zde krásný víkend plný klidu i zábavy. Ubytování bylo pohodlné a stejně jako celý statek působilo příjemně domáckým pocitem. Děkujeme za Váš skvělý přístup a domluvu při zařizování i těch nejmenších detailů svatby. Nemohu také zapomenout zmínit obsluhu a pana kuchaře, kteří byly celý víkend velmi vstřícní a všichni je moc chválili, nemluvě o tom, že jídlo bylo opravdu vynikající. Statek Břežany můžeme všem vřele doporučit a doufáme, že se naskytne příležitost se někdy vrátit.

– Miroslav Veselý

Chtěla bych vám dodatečně poděkovat za příjemné prostředí a krásný den, který jsme u vás strávili během naší svatby. Dcera váš statek našla po dlouhém hledání na internetu a všichni jsme ji moc vděčni, jaký měla šťastný výběr! Nejen, že je u vás  příjemné a krásné prostředí, ale velmi oceňujeme i váš přístup jak k nám, jako rodině, tak i ke všem našim hostům. Všichni  jsme měli u vás pocit, jako kdybychom přijeli na návštěvu k blízkým příbuzným. Skutečně tak nádherný a lidský přístup se v dnešní době často nevidí! Nevěstiny svobodné kamarádky ji tak krásnou svatbu záviděly a spoustě z nich se váš statek tak líbil, že si myslím, že tam budou následovat i další svatby. Pochvalu napíšeme samozřejmě i na váš facebook.

– Jana Lhotáková

Doprovodný program

Postaráme se o zábavu pro děti, dále zajistíme umělecká vystoupení, soutěže, kosmetickou péči a relaxační masáže. Doporučujeme vyzkoušet vinné casino pod vedením zkušené someliérky nebo horse leadership. K dispozici jsou šipky, petang, kroket a řada dalších her pro děti i dospělé. Hosté mohou navštívit infrasaunu s relaxačním centrem.