Náš tým

Majiteli Statku Břežany jsou manželé Kavanovi, kteří spolupracují s osvědčeným týmem pod vedením profesionálního kuchaře Václava Círa a Terezy Štefanové. Společně o statek a klienty pečují s radostí a úsměvem

Václav Cír

Nezkazí žádnou legraci, ale v kuchyni jde legrace stranou.

Ve své kariéře kuchaře se poprvé potkal s poctivou gastronomií v Motorestu na Šustně. Seznámil se s Tomášem Šťavíkem, který ho nasměroval správným směrem. Poté působil 5 let v restauraci Kastrol pod vedením Pavla Menzla, Jiřího Šafaříka a Pierra Memme. V této restauraci se po čase vypracoval na zástupce šéfkuchaře. Jak sám říká, byla to obrovská škola vyšší gastronomie. Pak se vydal splnit si svůj sen a nasbírat zkušenosti k Vendovi Fričovi do jeho vyhlášené restaurace Na Pekárně v Čakovičkách. Mimo vaření miluje svoji rodinu a je hrdým fanouškem italského fotbalového klubu AC Milán. Jeho životní krédo? Kde je vůle, tam je i cesta.

Tereza ŠTEFANOVÁ

Na Statku Břežany si našla práci, která ji baví.

Tereza vystudovala Vysokou školu hotelovou v Praze, obor management lázeňství s rozšířením na vinařství. Právě na studiích se zrodila její záliba ve vínech a nadšení pracovat s lidmi. Absolvovala řádu kurzů. Ktěm nejzajímavějším řadí barmanský kurz od CBA, díky kterému se několikrát zúčastnila republikové soutěže Gastro Junior. Vysoká škola ji naučila odpovědnosti a přivedla ji k práci, která ji baví a kterou si užívá. S Vaškem Círem se seznámila v Praze, kdy absolvovala praxi v restauraci Kastrol a získala tam pak místo dalších 5 let. Na Statku Břežany se věnuje hostům od prvního kontaktu až do chvíle, kdy se se Statkem loučí. K jejím zálibám patří dekoratérství a floristika. Dokáže zorganizovat svatbu i s těmi nejjemnějšími detaily, připravuje kouzené svatební kytice a slavobrány.

MONIKA A LADISLAV KAVANOVI

Na Statku se budete cítit opečováváni jako u babičky.

Monika má kořeny v sousedním městečku Kožlany, kde byl její pradědeček pekařem. V roce 2008 koupili v Břežanech neobyvatelný objekt s vizí vybudovat zde prostor pro společné chvíle skupin přátel, společenské příležitosti a firemní akce. Oba při budování a provozování Statku využívají své profesní znalosti – Monika jako manažerka se zkušeností z mezinárodních korporací, mentorka a koučka,  Ladislav jako majitel firmy pracující s francouzskou kosmetikou, provozující kosmetické salony, spolupracující s lázněmi, hotely a spa centry.
Jejich společným cílem je sladit krásné prostředí obce Břežany s vnitřními prostory Statku.

Chcete navštívit  Statek Břežany?