Řekli o nás

Česká pojišťovna:

…děkujeme za další krásný zážitek v Břežanech, vše jako vždy proběhlo hladce…

Dobšovi:

Ubytování včetně vybavení bylo naprosto super. Byli jsme všichni moc spokojeni!

Drakošneci:

Už několik let s naším “cyglistickým oddílem” jezdíme na týdenní pobyt na různá místa v Česku (i na Slovensku). Poznali jsem řadu penzionů, chalup ( některé byly v nabídkách vychvalovány jako luxusní), ale shodli jsme se při odjezdu z Břežan, že tento pobyt patřil mezi nejvydařenější. Krásně zrekonstruovaný statek, čisto, udržovaný trávník, vybavená kuchyně, možnost uložení vlastních zásob do sklípku, kůlna pro uschování kol, parkování v uzavřeném dvoře, venkovní posezení, velká společenská místnost-jídelna.

Pro děti trampolína, příp. lanovka na hřišti u kostela. To nebylo zatím na žádném jiném místě.Na grilovanou krůtu, kterou připravili pro naši oslavenkyni budeme ještě dlouho vzpomínat.A protože jsme jeli za cyklistikou a poznáváním musíme také zmínit tu řadu krásných cyklotras a atraktivních cílů v okolí (Krakovec, Křivoklát, Plasy, kameny u Žihle, Vožehák, Lány atd).

Moc se nám tu líbilo.

Ilona Rosí:

Dobrý den, o víkendu 22.4-24.4. jsem měla to štěstí pobýt na Vašem statku. Obdivovala jsem nádherné, citlivě zrekonstruované prostředí, soukromí, klid, ticho a dokonalé služby. Každý, kdo k vám přijede, by si ale neměl nechat ujít kulinářský zážitek od Vašeho Pana kuchaře. Všechno, co pro naši skupinu připravil, byla opravdová mana nebeská hodná "mišelina";-)

Děkuji a přeji mnoho dalších spokojených hostů!

Manželé Círovi:

 

"….jsme velice rádi, že jsme si vybrali pro náš významný den právě Statek ve Břežanech. Svatba byla taková, jakou jsme si jí vysnili a to především díky příjemné obsluze, výbornému jídlu a milému přístupu manželů Kavanových. Všichni naši hosté byli nadšeni z místa a pěli chválu na jídlo, které se podávalo. Děkujeme veškerému personálu a především majitelům za svatbu, která byla skutečně pohádková."

Manželé Brixi:

Po nepěkné zkušenosti na jiném statku, jsme se rezervace 3 měsíce před svatbou a domluvou ohledně organizace již trochu báli. Zbytečně.  Byli jsme nadmíru spokojeni s jednáním v době plánováním svatby, s tím, jak jste nám ve všem maximálně vyšli vstříc a také milou komunikací během celého procesu. Svatbu u Vás jsme si užili nad naše očekávání od příprav, výzdoby, přes obřad na dvoře pod stromem, úžasné umění Vašeho pana kuchaře a obsluhy, až po vkusně zařízené, krásně zrenovované a čisté ubytování pro všechny naše hosty. Pan kuchař i kluci z obsluhy byli milí, přátelští a opravdu profesionálové na svém místě, to samé můžeme říct o Vás jako majitelích :) Váš statek moc doporučujeme na jakoukoliv akci, protože víme, že o zákazníky bude dobře postaráno.

Kamila Jetmarová:

„ … Byli jsme opět doslova nadšeni …“

Manželé Tkadlecovi:

Statek Břežany je naprosto kouzelným místem, které nás očarovalo již v počátku hledání vhodného místa pro uspořádání naší svatby. Byli jsme naprosto spokojení s obsluhou, jídlem i prostředím. Všichni svatební hosté se nás neustále ptali, jak jsme na tak krásné místo narazili. Nikomu se ze statku nechtělo odjíždět.

Statek velice doporučujeme a přejeme mnoho spokojených zákazníků, kteří se budou vracet.

Mockrát Vám za vše děkujeme.

Magdaléna Nguyenová:

Statek Břežany nám poskytl vše, co jsme si během našeho jógového víkendu mohli přát. Pokoje jsou útulné a vkusně zařízené. Útulné je také celé prostředí statku, stejně tak čisté. Kuchyň dostatečně vybavena, stejně tak i sklípek se zásobami, které pro nás byly připraveny. Jsem nadšená z přístupu majitele statku, pana Kavana. Ten byl od začátku velice profesionální, při osobním setkání pak vstřícný, lidský a svobodný. Vřele všem doporučuji ubytování na statku Břežany, budete se tam cítit doslova jako doma. Stejně jako my.

Tereza Cíchová, www.vedskameditace.cz:

Strávili jsme na Statku Břežany prodloužený víkend se skupinou meditujících. Byli jsme se vším velmi spokojeni. Statek je krásně opraven, zachovává si ducha původní venkovské stavby a přitom nabízí veškeré pohodlí. Nesmírně jsme ocenili, že se na Statku topí dřevem. Kvalita tepla je úplně jiná, než z topení plynem nebo elektřinou. Vesnice je dokonale klidná a tichá, ideální na odpočinek od městského ruchu. Velmi jsem také ocenila profesionální a rychlou komunikaci s majiteli, když jsem celou akci chystala a také jejich péči během našeho pobytu na Statku. Velmi rádi se vrátíme.

Alan Hejma - v zastoupení všech účastníků zájezdu(většina z Prahy, část z Kostelce nad Černými lesy):

Vážení manželé Kavanovi,
 
s malým zpožděním, ale přece. Musíme poděkovat za skvělý čtyřdenní pobyt na konci října. Devět rodin s dětmi se na Vašem statku ihned zabydlelo! Krásné a čisté prostředí nám zajistilo nádherný prodloužený víkend. Děti se zabavily, ženy jakbysmet a tatínci samozřejmě také. Pivní servis pana Kavana fungoval na jedničku a kýta byla také nezapomenutelná. Když k tomu připočteme cyklistické možnosti okolní přírody, není co dodat.  
 
Děkujeme za laskavý přístup. Podobné víkendy naše parta pořádá pravidelně po všech koutech republiky, ještě nikde nás ale majitelé nevítali chlebem a škvarkovou pomazánkou…
 
Mějte se dobře,
Alan Hejma 

Tým nákupu Solutions and Services, a.s.:

Vážený pane Kavan,
Chceme Vám velmi poděkovat za příjemný pobyt na Vašem statku. Prostředí bylo kouzelné, čistota vynikající, a služby a přístup naprosto profesionální, vstřícný a prostě skvělý. Pan kuchař nám připravil vynikající jídla, která byla poctivá, domácí, jako od našich babiček. Všichni kolegové byli nadšeni, a shodli jsme se na tom, že to je první místo, kam bychom se určitě ještě chtěli vrátit. Takže v příštím roce na viděnou.
S pozdravem

Tým nákupu Solutions and Services, a.s.

Manželé Fibichovi a krojovaný spolek: 

Vážení a milí Kavanovi,
vazeni proto, ze si vazime Vasi prace, kterou delate s laskou a je to na ni videt a mili proto, ze jste za kazde situace mili a vstricni ke vsem a ke vsemu...

Radi bychom Vam touto cestou znovu podekovali za neuveritelne zvladnuty cely vikend, za nadstardartni pristup a sluzby jako takove. 

Diky Vam se manzelova sedesatka (kterou puvodne chtel slavit v kruhu rodiny) stala nezapomenutelnou nyni uz vzpominkou. Ja mela stastnou ruku ve vyberu kouzelneho mista a Vy dva spolu s dalsimi spolupracovniky  jste ti kouzelnici, kteri nemozne plni ihned a zazraky do tri dnu...

Cela nase siroka rodina vcetne krojovanych pratel si nemohla vynachvalit domaci atmosferu, pohodu a o citlive zrekonstruovanem statku ani nemluve. Nesmim zapomenout take na vynikajici kolacky a kuchyni jako takovou.

Vsem patri nas dik a ucta, ze se i v soucasne dobe  najdou lide, kteri delaji veci radne a fortelne! At se Vam vsem i nadale dari, my a nasi znami se k Vam budeme nadale radi vracet.                                                                                                     

Zdravi manzele Fibichovi a krojovany spolek

Zuzana Dvořáková:
 
.... Jsem moc ráda, že jsme vybraly s holkama Váš statek. Všichni účastníci našeho kurzu byli z místa nadšení, tak klidný a čistý prostor pro naši duchovní praxi jsme ještě nezažili..byli jsme i nadšení z prostoru k tvoření mandal, moc ráda vzpomínám na cvičení na dvoře na trávě u ořechu..i našemu čínskému učiteli se místo moc líbilo.

Beáta Veisová, European Youth Parliament CZ

ještě jednou bych Vám ráda touto cestou poděkovala za opravdu úžasný servis, který jsme od Vás, pana Berbra a Martiny dostali. Osobně určitě doporučím Statek kolegům a sami bychom Vaše zařízení v budoucnu rádi znovu využili.

Barbora Kubíčová:

…..moc vám děkuji za krásný víkend na statku Břežany. Jezdíme s kamarády už dlouho po Čechách a u vás se nám líbilo jednoznačně nejvíce. Všichni kamarádi byli naprosto nadšení.

paní Frolíková:

…. Pobyt na Vašem statku jsme si, navzdory vrtkavému počasí, všichni víc než dobře užili. Prostředí statku Břežany jedinečné- předčilo veškeré moje očekávání. Všechny prostory zrekonstruované a zařízené jednoduše, vkusně, moderně,  respektující ducha  venkovského stavení.
 Už jsme párkrát pobývali na různých místech  a rozhodně Břežany, co se týče osobního pohodlí, soukromí a vstřícnosti k dětem, a i poměru kvalita/cena, naprosto jednoznačně vedou…..

Martina CASANOVA, Valeo Autoklimatizace,k.s.:

 …..Chcela by som Vam podakovat za prijemne prostredie a vyborny servis, akciu sme si velmi uzili.
 Budem sa tesit aj na buduci rok. 
Prajem Vam vsetko dobre….

Karel Suchý:

Vážení manželé Kavanovi,

Rádi bychom co nejsrdečněji poděkovali za veškerý servis a vše, co jste pro nás během naší svatby udělali. Přestože jsme Vaše Břežany zaměnili s jinými, jsme v tuto chvíli rádi, že jsme zvolili ty Rakovnické.

 Díky atmosféře, lidem kolem a i počasí, se svatební den proměnil v nezaměnitelnou událost v našem životě. Již druhý den po svatbě, jsme se domlouvali, že naše výročí oslavíme rádi opět právě na statku v Břežanech. Vaše prostředí nás okouzlilo a absolutně šťastně a bez komplikací jsme prožili úžasné dny v rodišti "nevěsty". 

 Jsme moc vděčni  za přístup a hlavně za pracovní nasazení, které jsme od Vás získali.
 Děkujeme za vše hezké.

Manželé Tomrdlovi:

Vážený pane Kavane,

rádi bychom Vám poděkovali za možnost uskutečnit naši svatbu na statku Břežany. Svatební hosté i my jsme si naši svatbu velice užili a myslím, že na tento den budeme všichni dlouho vzpomínat. Vše dopadlo podle plánu a díky Vám a panu správci s rodinou proběhl celý den ve skvělé atmosféře. Obsluha, jídlo, péče personálu - vše bylo skvělé.  Váš statek můžeme všem vřele doporučit a doufáme, že se k Vám opět vrátíme.
 
Šárka a Martin Karnoldovi:
....lépe jsme si vybrat nemohli. ... Děkujeme Vám za přátelský a individuální přístup a za Vaši péči, kterou jste nám ve svatební den věnovali.
S pozdravem Šárka a Martin Karnoldovi

Lucie Cerna:
 
…..jeste jednou bych vam dodatecne chtela podekovat za trpelivost a moznost u vas stravit tak nadherny prodlouzeny vikend!
Vsem se to velmi libilo a myslim, ze nas pristi rok prijede zase o par vice :) Vsichni byli velice spokojeni, kazdy si nasel svoje misto a zabavu!
Bylo to velice vydarene!
Timto bych take velmi rada podekovala Vladovi, ktery se o nas skvele staral, varil jako vzdy kavlitne a chutne  a mel s nami svatou trpelivost….
 
Mejte se moc hezky, pozdravujte vsechny ve svem tymu a budu se tesit na brzke shledani.
Verim, ze se k vam na statek budeme vracet pravidelne a radi!

Miroslav Veselý: 

uběhl měsíc od svatby, všechno se uklidnilo a my se máme dobře ….

Chtěli bychom Vám ještě jednou za vše poděkovat. Svatba na Vašem statku byla opravdu zážitek, na který budeme všichni rádi vzpomínat. Moc se nám na statku líbilo, strávili jsme zde krásný víkend plný klidu i zábavy. Ubytování bylo pohodlné a stejně jako celý statek působilo příjemně domáckým pocitem. Děkujeme za Váš skvělý přístup a domluvu při zařizování i těch nejmenších detailů svatby. Nemohu také zapomenout zmínit obsluhu a pana kuchaře, kteří byly celý víkend velmi vstřícní a všichni je moc chválili, nemluvě o tom, že jídlo bylo opravdu vynikající. Statek Břežany můžeme všem vřele doporučit a doufáme, že se naskytne příležitost se někdy vrátit.

Jana Lhotáková:

Vážení manželé Kavanovi,

chtěla bych vám dodatečně poděkovat za příjemné prostředí a krásný den, který jsme u vás strávili během naší svatby.

Dcera váš statek našla po dlouhém hledání na internetu a všichni jsme ji moc vděčni, jaký měla šťastný výběr! Nejen, že je u vás  příjemné a krásné prostředí, ale velmi oceňujeme i váš přístup jak k nám, jako rodině, tak i ke všem našim hostům. Všichni  jsme měli u vás pocit, jako kdybychom přijeli na návštěvu k blízkým příbuzným. Skutečně tak nádherný a lidský přístup se v dnešní době často nevidí!

Nevěstiny svobodné kamarádky ji tak krásnou svatbu záviděly a spoustě z nich se váš statek tak líbil, že si myslím, že tam budou následovat i další svatby. Pochvalu napíšeme samozřejmě i na váš facebook.

V příloze vám zasílám pár fotek, kde jste zvěčněni při přípravě svatby, abyste měli taky nějakou památku na nás.

Mějte se moc a moc pěkně, ještě jednou děkujeme a přejeme vám hodně tak spokojených hostů, jako jsme byli my.
 
S pozdravem
rodina Lhotákova a Jordákova

Vanda Schreierova:

Dobrý den, 

chtěla jsem Vám poděkovat za krásný pobyt u Vás na statku. Všichni jsme byli moc spokojeni a víkend jsme si s dětmi moc užili. Dále bych chtěla vychválit pana správce a kuchaře v jednom. Všichni jsme si moc pochutnali. Komunikace a přístup byl vynikající. :)

Míla Galbavá:

chci Vám touto cestou ještě jednou poděkovat za velmi milé a vstřícné přijetí na statku v Břežanech, kde jsem měla možnost uspořádat pro své kolegy dvoudenní pracovní jednání.

Přestože náš čas byl hodně omezen a pracovali jsme až do večerních hodin, díky příjemnému a téměř až domácímu prostředí, které jste nám vytvořili, se všichni cítili pohodově.

Také oceňuji velmi profesionálně odvedenou práci i ochotu pana Berbra, kterému vyřiďte, prosím, naše poděkování také. Jídlo, které připravil, bylo vskutku skvělé, stejně tak jako ostatní občerstvení.
Taktéž s ubytováním v netradičním a velmi příjemném stylu byli všichni spokojeni. Celý objekt včetně interiéru je moc pěkně a zajímavě řešen, s nenápadným a přirozeným důrazem na detaily.

Přeji Vám krásný den, hodně spokojených klientů a děkuji Vám za spolupráci. Pokud budu ještě podobnou akci zajišťovat, ráda opět využiji Vašich služeb.
 
S pozdravem
 
Míla Galbavá, VZP 

manželé Jirsovi:

….moc děkujeme za všechno....hlavně za velice lidský přístup a za pohodovou pomoc při zvládnutí celé akce. Myslím, že jsme si to u Vás všichni moc užili….. a někteří už si na Vás brali i kontakt, jak se jim na statku líbilo! :-)

Bára Dvořáková:

 …. Je opravdu vzácné , že člověk přijede někam , o čem si hodně dobrého přečetl a na místě je to opravdu tak dobré ba ještě lepší než si člověk dokáže představit. Je to pro mě velmi inspirující a vážím si Vaší práce a lásky , kterou do toho Vaše rodina musela dát , protože to tam je skutečně hmatatelně cítit. Budu se těšit na další návštěvu a přeji Vám hodně klientů, kteří to zažijí na vlastní kůži .

Z. Žákovcová

Když jsme před několika měsíci začali pro svoji posvatební víkendovou akci hledat objekt, kam se vejde 20-30 lidí, kde bude možné zároveň řádně "pařit", ale také pohodlně ubytovat rodiny s malými dětmi, kde bude naše banda moct být zcela sama, nikým nerušena a neobsluhována, a kde to zároveň bude hezké, dospěli jsme po dlouhém hledání k závěru, že nic takového neexistuje, a propadli hluboké depresi. Pak jsme ovšem šťastnou náhodou objevili Statek Břežany a všechno zlé se v dobré obrátilo:) Vše pro nás bylo zařízeno a připraveno tak, jak jsme si přáli, a nikdo nám zároveň nenutil nic, co jsme nechtěli. Dále už nezbývá než pět ódy na výtečné grilované maso z farmy Hedecko a svijanskou jedenáctku, které nám byly na přání dodány, na výborný vkus, s nímž byl celý objekt zrekonstruován a vybaven, na dětský koutek, sál, sklípek, dvorek a trampolínu, na přívětivé obyvatelstvo, zejména pana místostarostu (?), který nás provedl po místních pamětihodnostech a na závěr vybavil domácím mlékem a máslem, na fenku "alpského brakýře", která nás provázela rovněž, a samozřejmě na vstřícnost a ochotu pana provozovatele a pana správce. Děkujeme, všem doporučujeme a rádi přijedeme znovu. Žákovcovi
 
Josef Štěpán, Ostrava:
…děkujeme za příjemně prožitý týden na Statku Břežany a jeho okolí.
Naše dlouhodobá tradice setkat se a být v prvním týdnu v červenci ( tzv. bez bab ) někde, kde jsme ještě na kolech nebyli, dopadla na výbornou. Hoši si velmi chválili ubytování i prostředí, ve kterém bylo umístěno, dokonce hodnotili ubytování jako nejlepší, co jsme kde byli. I pan správce byl příjemný a velice ochotný. Samozřejmě, že doporučíme Statek Břežany našim přátelům.
 
Jiří Jelínek:
.... děkujeme za nádherný víkend, který jsme trávili na vašem Statku. Všechno tam bylo naprosto báječný, nebylo nic, co by nám vadilo. Už od příjezdu jsme byli unešení jak je to tam krásné, všechno naprosto čisté, kuchyň dokonale vybavená, pokoje čistotný, sprchový kout byl parádní, všichni jsme se tam cítili jako doma a moc si to tam užili. Už jsme se dokonce bavili o tom, jak tam po maturitě vyrazíme znova, opravdu to tam bylo moc super, takže ještě jednou vám moc děkujeme za příjemně prožitý víkend na vašem Statku.
 
Petra Pošívalová, ČS,a.s. :
Pobyt na statku v Břežanech byl pro všechny účastníky velmi příjemným. 
Nejen prostředí statku ale i personál, který se o nás celý víkend
nepřetržitě staral, přispěl, že jsme se cítili jako doma. 
Prostředí bylo velmi útulné a na pobyt u vás nikdy nezapomeneme. Od doby,
kdy jsme statek opustili není den abychom se nepobavili a nezasmáli při
vzpomínce na pobyt, který jsme u vás strávili. 
Ještě jednou děkujeme a věřím, že brzy nashledanou. 
 
Jitka Š.: Ještě lepší než jsme čekali.
 
Jana a Karel Codlovi: Břežanské obrázky
 
Obrázek první: Břežany – tichá vesnice nedaleko Rakovníka, kde končí silnice. Po 40 minutách jízdy autem z Prahy zastavujeme před statkem, který na nás mrká přívětivě otevřenými okny a pouští dovnitř květnové sobotní slunce. Všude čisto, klid sobotního dopoledne, žádné vrčení sousedovy sekačky nebo motorové pily.
 
Obrázek druhý: Z oken vykouknou hlavy našich kamarádů, ať jdeme dál. Otevřeme původní vrata a ocitneme se v uzavřeném světě penzionu manželů Ladislava a Moniky Kavanových. Uprostřed dvora trávník, obklopený ze všech stran původně hospodářskými i obytnými budovami. Na zápraží lavičky (tady si určitě vypiju svou ranní kávu), interiér vkusně a nevtíravě zařízený. Je znát, že majitelům záleží na každém detailu. Hrneme se nejdřív do kuchyně a pak do podkroví, kam si odložíme svá cyklistická víkendová zavazadla. Na stropě trámy, vedle postelí křesílka, lampa, žlutooranžové tóny. A pozor, správná tvrdost matrací!
 
Obrázek třetí: Na kolech můžete projezdit okolí jak po turistických stezkách, tak po silnicích, kde vás ovšem příliš neohrožují auta. Vyšplháme na zříceninu hradu Krakovec a pak si vychutnáme červenou značku údolím říčky Javornice, přes 21 brodů k Berounce. Do Břežan musíme zdolat nějaké kopcovité kilometry, ale večer nás čeká pečená krůta na statku Hedecko (dobré je domluvit se předem). Zpátky ťapeme po koňské stezce, na hlavě čelovky, nad hlavou nebe plné hvězd. Láďa rozdělal oheň v krbových kamnech, sušíme mokré tretry a ponožky, dáme si prima espreso z nového kávovaru a plánujeme další den.
 
Obrázek čtvrtý: To se spalo. Božský klid i s otevřenými okny. Snídaně na zápraží a pak další cyklo, opět po značkách okolními lesy. Na doporučení majitelů dáme povinnou zastávku na poutním místě v Mariánské Týnici a v cukrárně v Kralovicích. Odpoledne grilujeme a užíváme si nedělního klidu. Nikomu se nechce balit a vracet se domů. Ale nakonec za sebou zavřeme stará vrata a … příští rok ve stejnou dobu?